“Przysposobienie obronne” w Teatrze Małym

Kolejne, trzecie już spotkanie z dramatem ukraińskim w cyklu “Goście, goście!” już dzisiaj, 19 marca o godzinie 19:00 w Teatrze Małym na Deptaku Bogusława.

Aktorzy zaprezentują skrypt spektaklu “Przysposobienie obronne” autorstwa Dmytro Levitskyjego oraz członków ukraińskiej niepokornej grupy teatralnej “Piękne Kwiaty”, przygotowany w przekładzie Joanny Wichowskiej i  Lubov Ilnytskiej. Czytanie wyreżyseruje Jakub Skrzywanek. W obsadzie zobaczymy Marię Dąbrowską, zamieszkałą obecnie w Szczecinie ukraińską aktorkę Katerynę Boryslavską, Roberta Gondka, Adama Kuzycza-Berezowskiego, Michała Lewandowskiego i Pawła Niczewskiego.

“Przysposobienie obronne” to spektakl-przypowieść, gorzka lekcja o zadawaniu ran, rozpoczynająca się słowami: „na ziemi żałośnie maleńkiej żył sobie człowiek maleńki. Jego służba była maleńka. I bardzo maleńki był jego portfel. Pensję dostawał maleńką… Aż któregoś pięknego poranka zapukała do jego okienka niewielka, zdawało się, wojna… Automat dali mu maleńki. Buty mu dali za małe. Hełm mu dali maleńki i małego rozmiaru płaszcz…” W finale tekstu spróbujemy zapytać między innymi: „Kto to jest prawdziwy mężczyzna?”. Po czytaniu w ramach cyklu “Goście, goście!” jak zwykle zapraszamy do czynnego udziału w dyskusji, w której wezmą udział realizatorzy i aktorzy Teatru Współczesnego. Spotkanie poprowadzi Kamila Paradowska, kierownik literacka teatru.

Bilety w cenie 5 złotych do nabycia w kasie Teatru Współczesnego lub pod numerem telefonu: (91) 489 23 23.

Spektakl „Przysposobienie obronne” powstał w ramach projektu „Opowiadając historię weteranów” stworzonego przez organizację pozarządową „Linia zgody” , partnera niezależnego teatru „Piękne Kwiaty”.

Ads

facebook