1 czerwca zapraszamy najmłodszych widzów na Jasne Błonia.

Zdjęcie z czytania performatywnego "Ptasilot", fot. I. Nowacka

W najbliższą środę 1 czerwca zapraszamy na obchody Dnia Dziecka (a właściwie Dnia Brządca) na Jasne Błonia. W naszym teatralnym namiocie na najmłodszych czekać będzie cała masa atrakcji:

  • O 13 odbędzie czytanie performatywne sztuki „Ptasilot” Anah Filou w przekładzie naszej kuratorki projektów międzynarodowych Iwony Nowackiej i reżyserii Karoliny Kowalczyk. Wystąpią niezawodni aktorzy Teatru Współczesnego: Krystyna Maksymowicz, Michał Lewandowski i Wojciech Sandach, którzy będą opowiadać o tym co lata, o ptakach i flagach, i o pierwszej podróży samolotem małej Naniny.
  • Od godziny 14 do 16.45 na naszym stoisku odbywać się będą teatralne animacje. Zostaniemy w tematyce latania niczym ptak, samolot… i co tam jeszcze wyobraźnia podpowie 🙂

Wydarzenie organizuje Dom Kultury Słowanin, a pod koniec imprezy poznamy laureata tegorocznego „Brzdąca”, czyli nagrody przyznawanej przez dzieci osobom dorosłym. Wyboru, spośród nadesłanych kandydatur, dokonuje Dziecięca Rada Miasta Szczecin.

 

——–

Przekład sztuki „Ptasilot” zrealizowany został w ramach stypendium Hessisches Landestheater Marburg, a performatywne czytanie powstało w koprodukcji z Hessisches Landestheater w Marburgu i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Logo Centrum Sztuki Dziecka w PoznaniuLogo Hessisches Landestheater Marburg

Ads

facebook