Grafika do spektaklu KONGRES FUTUROLOGICZNY, projekt: Tomasz Armada

Radość jest zaraźliwa – wywiad z twórcami spektaklu „Kongres futurologiczny”

Już tylko trochę ponad tydzień dzieli nas od premiery spektaklu „Kongres futurologiczny”, zrealizowanej w koprodukcji z Wrocławskim Teatrem Współczesnym.

„To nie jest spektakl science fiction, nie budujemy rzeczywistości, w której latają samochody, a jedzenie jest w tabletkach. To jest rodzaj laboratorium, które jest społecznym eksperymentem. […] Futurolodzy w naszym spektaklu są grupą rekonstrukcyjną, która zastanawia się jak stworzyć rodzaj relacji, który byłby równościowy, przyjemny, przytulny, bezpieczny, obdarzony pewnego rodzaju troską. […] Jest tutaj, szczególnie w tym kontekście pandemicznym, taki potencjał do wykorzystania – ludzie po prostu chcą być razem. […] Dlatego właśnie te relacje są naznaczone dużą dozą radości i nieskrępowania” – mówi przed premierą spektaklu „Kongres futurologiczny”, na podstawie opowiadania Stanisława Lema, jego reżyserka, Agnieszka Jakimiak.

W rozmowie udział wzięli: Agnieszka Jakimiak, Mateusz Atman, Tomasz Armada i Łukasz Jędrzejczak. W nagraniu można usłyszeć również fragment spektaklu „Kongres futurologiczny” z udziałem aktorów – Pauliny Wosik i Mariusza Bąkowskiego z muzyką Łukasza Jędrzejczaka.

Listen to „Radość jest zaraźliwa – wywiad z twórcami spektaklu „Kongres futurologiczny”” on Spreaker.

Realizacja podcastu: Kamila Paradowska (Dobra Treść).

  • sekretarz literacka Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook