Spektakle Teatru Współczesnego w Szczecinie dostępne online! Już wkrótce zaprosimy naszych widzów na platformę VOD (skrót od video on demand – wideo na życzenie), na której udostępnimy spektakle teatru. Cieszy nas ogromnie, że dzięki temu będziemy mieli szansę dotrzeć nie tylko do mieszkańców Szczecina, a przede wszystkim pokazać teatr w nowym ujęciu!

Grafika KASPAR HAUSER OGLĄDAJ NA VOD 25-26 XII

Jeszcze do niedawna przez myśl by nam nie przeszło, że kurtyna nie pójdzie w górę, nie poprosimy Państwa o wyłączenie telefonów komórkowych i że widzowie będą mogli obejrzeć nasze spektakle… na kanapie z kubkiem gorącej herbaty w ręce. Dla nas liczy się jednak przede wszystkim to, by pozostać z Wami w kontakcie, by pomóc przetrwać tej wspólnocie, jaką razem – jako twórcy i widzowie – tworzymy. Obecna sytuacja epidemiologiczna zmusiła nas do tego, by poszukać nowych form tego kontaktu – i bardzo się cieszymy, że to się udało!

Uruchamiamy  dla Państwa platformę VOD dostępną pod adresem www.vod.wspolczesny.szczecin.pl, gdzie będziemy prezentować wybrane spektakle z naszego repertuaru, zarejestrowane w najlepszej jakości specjalnie na potrzeby platformy. Przedstawienia będą prezentowane w znanym widzom rytmie repertuarowym, to znaczy będą dostępne w wybrane dni miesiąca w określonych godzinach.  Poza tym na VOD będzie można bezpłatnie obejrzeć również serię etiud aktorskich z cyklu Czwarta Scena, zrealizowanych wiosną 2020 w trakcie pierwszego zawieszenia funkcjonowania teatrów.

By móc korzystać z udostępnianych przez nas treści, konieczna będzie rejestracja na platformie. Spektakle będą biletowane (bilety będzie można zakupić online), a pozostałe treści będą dostępne bez dodatkowych opłat i dostęp do nich będzie stały.

Rozpoczniemy od emisji spektaklu “Kaspar Hauser” w reżyserii Jakuba Skrzywanka, który udostępnimy dla widzów już na czas świąt Bożego Narodzenia. Planujemy dwa wieczory z “Kasparem” – 25 i 26 grudnia.

Historia Kaspara Hausera (przedstawiona w spektaklu nietypowo, bo od końca), nastolatka porzuconego przez opiekuna na ulicach Norymbergi, zwanego “sierotą Europy”, w XIX wieku wstrząsnęła społeczeństwem. Umieszczony w ciemnym lochu, przekazywany z rąk do rąk jak przedmiot, przyjmowany przez kolejne mieszczańskie rodziny, bez skrupułów ponownie wyrzucany… Zabawka, kuriozum, obiekt badań. Przeznaczenie Kaspara Hausera spełniło się na oczach sytych i zadowolonych mieszczan, niedopuszczających do siebie myśli, że to oni byli tak naprawdę sprawcami popełnianych na nim zbrodni. W historii sprzed 200 lat próbujemy odszukać zapowiedź losu milionów ludzi XX i XXI wieku – uciekinierów, ofiar systemu, bezpaństwowców, których wciąż przybywa.

“Kaspar Hauser” był prezentowany online na Festiwalu Boska Komedia w grudniu 2020 i spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem widzów.

Cena biletu online: 15 PLN

Dostęp do spektakli płatnych z repertuaru możliwy będzie w określonym terminie i zakresie godzinowym.

Szczegółowy regulamin można znaleźć na stronie www.vod.wspolczesny.szczecin.pl [link do strony: www.vod.wspolczesny.szczecin.pl].

Ads

facebook