Scena Nowe Sytuacje

Jej fundamentem są Rezydencje Artystyczne [link], w ramach których artyści sztuk performatywnych, obok wsparcia ze strony mentorów, dostają możliwość tworzenia eksperymentalnych prac w teatrze instytucjonalnym. Teatr jest miejscem tworzenia nowych utopii i narracji, dlatego Scena Nowe Sytuacje jest interdyscyplinarną przestrzenią, w której artyści będą opowiadać o tym, co ważne w sposób wykraczający poza tradycyjne rozumienie teatru.

Co na deskach Sceny Nowe Sytuacje?

Istnienie sceny zainauguruje premiera „Wiarołomnej” w reżyserii Hany Umedy [link]. W przyszłym sezonie odbędą się dwie kolejne premiery (Węgiel/Zienko – „Grunwald rekonstrukcja” i Sikora/Malinowski – „Dotyk za dotyk. Potańcówka”), a w następnej edycji do programu Rezydencji Artystycznych zaprosimy też artystów ukraińskich.

 

______
Dawna Malarnia

Na deskach Malarni odbywały się prapremiery kameralnych dramatów, swoje projekty artystyczne realizowały kolejne pokolenia młodych reżyserów. Scenę trzydzieści lat temu otworzyła Anna Augustynowicz, tuż po objęciu funkcji dyrektora artystycznego. Początkowo było to zaplecze techniczne do malowania dekoracji (cały czas w tym miejscu działają pracownie – stolarnia i ślusarnia, pracownie krawieckie oraz plastyczna, a także magazyn kostiumów).

fot. Cezary Skórka
Chcesz wynająć przestrzeń Sceny Nowe Sytuacje?

Dowiedz się więcej o warunkach wynajmu i informacjach technicznych >> Wynajem przestrzeni

Więcej o historii sceny przeczytasz w książce “Teraz! Ilustrowana historia Teatru Współczesnego w Szczecinie” Kamili Paradowskiej (do nabycia w kasie teatru, dostępna w bibliotekach).

Ads

facebook