„Sen nocy letniej” – warsztaty przed premierą

14 i 15 listopada zapraszamy na warsztaty dla dorosłych osób z niepełnosprawnością.
Grafika warsztaty dla dorosłych osób z niepełnosprawnością

WARSZTATY DLA DOROSŁYCH OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

W związku z przygotowaniami do nowej premiery na motywach „Snu nocy letniej” Szekspira w reż. Justyny Sobczyk i Jakuba Skrzywanka zapraszamy dorosłe osoby z niepełnosprawnościami do udziału w dwudniowych warsztatach teatralnych, które odbędą się w dniach 14-15 listopada w Teatrze Małym.

Warsztat ma charakter ruchowy, mile widziany wygodny strój. Każda osoba z grona uczestników warsztatu zaproszona jest do przyniesienia swojej opowieści/ historii/ fantazji miłosnej, którą byłaby otwarta podzielić się z innymi. Z powodu specyfiki miejsca organizacji warsztatów i podejmowanej tematyki, tym razem zaproszenie kierujemy do dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, osób niewidomych i nieneurotypowych.

Termin:
14 listopada (poniedziałek) 12:00-15:00
15 listopada (wtorek) 10:00-15:00

Miejsce:
Teatr Mały, Deptak Bogusława 6

Prowadzenie:
Justyna Sobczyk – twórczyni Teatru 21, reżyserka, pedagożka teatralna
Jakub Skrzywanek – reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Współczesnego w Szczecinie

Zapisy na warsztaty:
Do 12.11.2022,
e-mail: m.gosecka@wspolczesny.szczecin.pl

Dodatkowe informacje:
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Dodatkowych informacji udziela pedagożka teatralna Marta Gosecka, tel. + 48 451071155, m.gosecka@wspolczesny.szczecin.pl

 

W spektaklu na motywach „Snu nocy letniej” w reżyserii Justyny Sobczyk i Jakuba Skrzywanka tajemniczy las Szekspira stanie się miejscem, w którym miłość jest dostępna dla każdego, bez kulturowych barier i społecznych ocen. Bezpieczną przystanią, w której można bez wstydu i lęku mówić o swoich potrzebach, a osoby, którym odmawiane jest prawo do miłości i seksualności, mogą jej doświadczać. Do współpracy przy przestawieniu zostaną zaproszeni szczecińscy artyści z niepełnosprawnościami, by wraz z zespołem Teatru Współczesnego w Szczecinie, spróbować opowiedzieć, o tym, czym dziś jest i może być pragnienie miłości.

Ads

facebook