Spektaklami “Kongres futurologiczny” i “Mbambo” zakończyliśmy sezon 2020/2021.

Zdjęcie ze spektaklu KONGRES FUTUROLOGICZNY, fot. P. Nykowski

Dziwny to był sezon. Poszatkowany lockdownami, rozłąkami z widownią, ale także obfitujący w nowe doświadczenia – premiery i bankiety online, kilka wyjazdów w Polskę czy też spektakle w wirtualnej przestrzeni VOD, na której zaczęliśmy nieśmiało się rozgaszczać pod koniec roku, a która ostatecznie stała się na dłuższą chwilę naszą czwartą sceną.

Kiedy patrzymy wstecz, widzimy jak wiele dobrego się wydarzyło. Za nami siedem premier – pięć z nich miało miejsce na scenie, dwie wydarzyły się online (ale nie martwcie się, planujemy jesienną premierę i pokazy “Beckombergi” z widownią!). Zaczęliśmy we wrześniu na scenie premierą długo wyczekiwanego “Króla potworów” w reżyserii Marcina Libera, potem w październiku spotkaliśmy się wirtualnie przy okazji premiery “numer 9 mieszkania 13” w reżyserii Darii Kopiec na specjalnie dla tego projektu stworzonej stronie (spektakl wciąż można obejrzeć na www.9m13.pl), a w grudniu na VOD na premierze online “Beckombergi” w reżyserii Anny Augustynowicz. W lutym pokazaliśmy na scenie “Księcia Niezłomnego” w reż. Michała Telegi, a miesiąc później zapremierował “Kongres futurologiczny” w reżyserii Agnieszki Jakimiak (przedstawienie było realizowane w koprodukcji z Wrocławskim Teatrem Współczesnym). Po marcowej premierze “Kongresu…” z powodu kolejnego lockdownu wszyscy na moment wstrzymaliśmy oddech (w oczekiwaniu na to, co dalej), ale na szczęście w maju okazało się, że czerwcowe premiery jednak się odbędą. I tak w pierwszy weekend czerwca na deskach Malarni pokazaliśmy “Mbambo” w reżyserii Pawła Kamzy, a na Dużej Scenie “Lalkę” w reżyserii Piotra Ratajczaka.

Udało nam się też gościć na kilku festiwalach. We wrześniu w Koszalinie na 11. Koszalińskich Konfrontacjach Młodych M-Teatr organizowanych przez Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie pokazaliśmy “Piknik pod Wiszącą Skałą” i wróciliśmy stamtąd z nagrodą! W październiku na poznańskim Festiwalu BLISCY NIEZNAJOMI przypomnieliśmy realizowane kiedyś w ramach cyklu “Goście, goście!” czytanie sztuki “Przysposobienie obronne” w reżyserii Jakuba Skrzywanka, a w grudniu na Festiwalu Boska Komedia w Krakowie pokazaliśmy online “Kaspara Hausera”. W maju z tym samym spektaklem odwiedziliśmy toruński Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT, a w czerwcu przedstawienie “Być jak Beata” rozkochało w sobie widzów 41. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Mamy sporo planów na nadchodzący sezon i szykujemy dla Was dużo dobrego! Do grania wracamy już w sierpniu (w repertuarze m.in. “Piknik pod Wiszącą Skałą”, “Lepsze lasy” czy “Seks dla opornych” – zaglądajcie w zakładkę REPERTUAR, bilety można już kupować online!), a tymczasem udajemy się na zasłużony urlop.

Kasa teatru przy Wałach Chrobrego jest już zamknięta i będzie nieczynna do 6 sierpnia. Do pracy wracamy 7 sierpnia w trybie pracy wtorek-sobota od 12:00 do 19:00, niedziela od 14:00 do 19:00 (w poniedziałki kasa jest zamknięta).

Dziękujemy Wam za wszystkie spotkania na widowni i online w tym sezonie, za słowa otuchy i wyrazy tęsknoty, kiedy przychodziło nam się pandemicznie rozstawać. Trzymamy kciuki za przyszły sezon i widzimy się już niedługo!

  • sekretarz literacka Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook