“Ślub” w plebiscycie najciekawszych transmisji na żywo w TVP Kultura

W marcu tego roku, na żywo, prosto ze sceny Teatru Współczesnego widzowie w całej Polsce mieli okazję obejrzeć “Ślub” w reż. Anny Augustynowicz, transmitowany przez TVP Kultura. Łącznie zaprezentowano siedem spektakli z różnych teatrów Polski. Telewizja przygotowała specjalny Plebiscyt Telewizyjny Festiwal Teatrów Polski 2018, w którym można wybrać najlepsze z pokazywanych przedstawień.

fot. Poza Okiem-27

TVP Kultura pokazała jedne z najciekawszych dzieł polskiego teatru. Do Telewizji Polskiej powróciła formuła transmisji na żywo z teatrów, gdzie spektakle są realizowane. Spektakl Anny Augustynowicz zdobył już kilkanaście nagród na festiwalach teatralnych (m.in. zwyciężył ogólnopolski konkurs „Klasyka żywa”). Warto przypomnieć, że przedstawienie zostało przygotowane w koprodukcji z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu i tam również bywa grane.

W Festiwalu Teatrów Polski, oprócz “Ślubu” udział wzięły przedstawienia “Bóg Niżyński” z Teatru Wierszalin, „Wesele” Stowarzyszenia Teatralnego Gardzienice, “Krawiec Niteczka” z Teatru Lalka w Warszawie, “Wszystko o mojej matce” z Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie, “Zabijanie Gomułki” z Teatru Modrzejewskiej w Legnicy oraz “Matki” z Teatru Żydowskiego. Na te siedem spektakli widzowie już od 20 listopada mogą głosować na stronie internetowej TVP Kultura – [link]. Głosowanie trwa do 2 grudnia, a wyniki zostaną ogłoszone 4 grudnia na facebookowym profilu TVP Kultura. Zwycięski tytuł zostanie raz jeszcze zaprezentowany na antenie TVP Kultura 18 grudnia 2018 roku.

Zachęcamy do głosowania i mocno trzymamy kciuki za “nasz Ślub”! A tych z Państwa, którzy jeszcze spektaklu nie widzieli, zapraszamy na Dużą Scenę już w przyszłym tygodniu – gramy w środowy wieczór (28 listopada) o godz. 19:00.

  • sekretarz literacka Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook