„Ślub” w sekcji INFERNO Festiwalu „Boska Komedia”

Spektakl „Ślub” w reżyserii Anny Augustynowicz znalazł się w sekcji INFERNO tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Boska Komedia” organizowanego przez Teatr Łaźnia Nowa i Krakowskie Biuro Festiwalowe.
fot. Poza Okiem-79

Jak mówią sami organizatorzy, Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Boska Komedia” to wielkie święto sceny – konkurs przedstawień, showcase oraz przegląd prapremier i debiutów w jednym. Spektakl „Ślub” zostanie zagrany podczas jednej z najgorętszych sekcji Festiwalu – Polskiego Konkursu INFERNO, który jest rywalizacją najbardziej prowokujących i ekscytujących tytułów minionego sezonu. Wyselekcjonowane spektakle walczą w niej o nagrodę Boskiego Komedianta i 50 tysięcy złotych, ufundowane przez Prezydenta Miasta Krakowa, prof. Jacka Majchrowskiego. Przyznawane są również nagrody indywidualne dla twórców, finansowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wyboru laureatów dokonuje międzynarodowe jury, składające się z dyrektorów światowych festiwali.
Mocno trzymamy kciuki za „Ślub” i zachęcamy do śledzenia strony internetowej festiwalu oraz sekcji INFERNO. Festiwal odbędzie się w grudniu (9 – 16.12.), a bilety na spektakle pojawią się w sprzedaży już wkrótce.

Ads

facebook