„Ślub” wśród najlepszych spektakli w Polsce

„Esencja z arcydzieła Gombrowicza w zaskakująco skromnym spektaklu wybitnej artystki. Anna Augustynowicz znajduje w „Ślubie” okazję do przeprowadzenia własnego – teatralnego – rachunku sumienia. Niezwykły gest” – pisze w podsumowaniu mijającego sezonu Jacek Wakar i wymienia spektakl “Ślub” wśród najlepszych realizacji w Polsce.
fot.-Poza-Okiem-5 (1)

„Ślub” wśród najlepszych spektakli w Polsce

Spektakl „Ślub nie po raz pierwszy znajduje się wysko w rankingach krtytków. Tym razem o spektaklu na portalu onet.pl pisze Jacek Wakar wskazując, że obok „Klątwy” w reż. Oliviera Firlijcia, „Harper” w reż. Grzegorza Wiśniwieskiego, czy spekatkli granych na deskach TR Warszawa („G.E.N.”) i Teatru Nowego w Poznaniu „Będzie pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk”) to jedno z wyjątkowych przedstawień mijającego sezonu w Polsce.

 

Przypomnijmy – spektakl „Ślub”, realizacja Teatru Współczesnego w Szczecinie i Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu Ślub został uhonorowany nagrodą Grand Prix 12. Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego w Radomiu. Spektakl otrzymał też nagrodę za reżyserię oraz dwie główne nagrody aktorskie – dla Grzegorza Falkowskiego za rolę Henryka i Arkadiusza Buszki za rolę Pijaka. Przedstawienie rozbiło bank nagród na festiwalu „Klasyka Polska w Opolu”, gdzie zdobyło zarówno Grand Prix festwalu, jak i nagrodę za reżyserię oraz nagrody aktorskie – dla Grzegorza Falkowskiego, Arkadiusza Buszki, Joanny Matuszak, Grzegorza Młudzika i Jędrzeja Wieleckiego.

Ads

facebook