Spektakle, twórcy i aktorzy TW wyróżnieni w rankingu miesięcznika „Teatr”

Ten sezon nie należał do najłatwiejszych. W marcu teatry zaskoczyła pandemia, zaplanowane premiery odwołano lub przesunięto, a scena „przeniosła” się do Internetu. Miesięcznikowi „Teatr” udało się jednak, jak co roku, opublikować ranking „Najlepszy, najlepsza, najlepsi”, w którym krytycy piszą o swoich faworytach, zachwytach, zaskoczeniach i rozczarowaniach.
Kaspar Hauser_fot Piotr Nykowski-18 (2)
Jacek Sieradzki wyróżnił Arkadiusza Buszko w kategorii „Najlepsza rola męska” w monodramie „Zabić prezydenta”, uznał także tekst Maliny Prześlugi „Wszystko jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi” za jedną z najlepszych nowych polskich sztuk. Tomasz Domagała wymienił „Kaspara Hausera” w aż w pięciu kategoriach! Adaptacja Grzegorza Niziołka, scenografia Agaty Skwarczyńskiej, choreografia Agnieszki Kryst i najciekawszy debiut duetu SIKSA w tytułowej roli Kaspara Hausera, oraz muzyka, którą Siksa skomponowała wraz z Konstantym Usenką, została wyróżniona w tej kategorii również przez Witolda Mrozka. Gratulujemy serdecznie wszystkim wymienionym – jesteśmy z Was dumni!
Przy okazji przypominamy, że spektakl „Wszystko jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi” zagramy już 21, 22 i 23 sierpnia – wyjątkowo na Dużej Scenie naszego teatru, a płytę z muzyką ze spektaklu „Kaspar Hauser” można kupić w kasie teatru lub na stronie Anteny Krzyku, współwydawcy płyty.
Fot. P. Nykowski

Ads

facebook