„Gdy jakieś kłiry to przeczytają, pomyślą, że to też o nich”.

Anouk Herman, foto Joanna Nowicka

„GDY JAKIEŚ KŁIRY TO PRZECZYTAJĄ, POMYŚLĄ, ŻE TO TEŻ O NICH”

Zapraszamy do Teatru Małego na spotkanie autorskie z Anouk Herman!

Będziemy rozmawiać o najnowszej powieści Anouk „Nigdy nie będziesz szło samo” oraz o nagrodzonym nagrodą Kazaneckiego tomiku „right into pod tramwaj”. Spotkanie poprowadzi dramaturżka Teatru Współczesnego Anna Mazurek.

Teatr Mały / 20 maja / godz. 19.00 / WSTĘP WOLNY

Debiutancka powieść Anouk Herman jest podróżą w poszukiwaniu własnej tożsamości. Nastoletnie bohaterki i bohaterowie nie potrafią się odnaleźć nie tylko w świecie, ale i we własnych ciałach. Anarchiści pomieszkują w skłotach, młoda matka repetuje w szkole, Bogna odkrywa, że jest niebinarna, a Katuchna podaje jej pomocną dłoń, choć autyzm komplikuje jej relacje z ludźmi i samą sobą. To całe spektrum, by tak rzec, postaci, które w polskich powieściach zwykle nie dochodzą do głosu. Herman jednym zamachnięciem tę zaległość nadrabia, nie romantyzując queerowości, ale i nie traktując jej jak sensacji”.

Aleksandra Żelazińska, Tygodnik Polityka

 

Za miejskie nasłuchy i poszukiwanie nowej tożsamości podmiotu. Tomik „right into pod tramwaj” to poetycki dziennik podróży przez ulice dużego miasta”.

uzasadnienie nagrody dla Anouk Herman, jury nagrody Kazaneckiego

 

Anouk Herman jest kłirem, anarcholem i mamcią wszystkich zwierzątek, miłośnikiem zinów i osobą studiującą. Była finalistką Połowu Poetyckiego Biura Literackiego (2021) i laureatką Nagrody Specjalnej w Konkursie im. Jacka Bierezina (2021). Urodzona w 1998 roku w Polsce. Mieszka w Katowicach.

Partnerzy wydarzenia: Lambda Szczecin | Księgarnia Fika

Ads

facebook