Szalony weekend – ze “Świrem” i “Bzikiem”!

Takie rzeczy nie zdarzają się codziennie – tylko w ten weekend można zbzikować albo ześwirować oczywiście w teatrze!
BZIK_ostatnia minuta-fot_NK (1)

Dopiero przygotowując tę aktualność zdaliśmy sobie sprawę z tego, jak fantastycznie się złożyło – proponujemy Państwu dwie produkcje na najwyższym poziomie, a obie łączy ten sam czynnik – szaleństwo!

Adasia Miauczyńskiego chyba nikomu przedstawiać nie trzeba – w jeg postaci odnajdujemy się chyba wszyscy, raz na jakiś czas. Śmieszy do łez i wzrusza, w każdym zdaniu pozwala rozpoznawać naszą codzienność – pełną absurdów, drobnych, wielkich pomyłek. W jego życie wkradają się inni – ci, których nienawidzi, którzy mu przeszkadzają i kobieta, którą chciałby pokochać. „Dzień świra” Marka Koterskiego to mistrzostwo w nazywaniu codzienności, językowy majstersztyk, „lektura obowiązkowa” każdego, świadomego Polaka. A w roli głównej – Robert Gondek. Na “Dzień świra” zapraszamy do Teatru Małego (Deptak Bogusława X 6) od piątku do niedzieli (9 lutego o 19:00, 10 i 11 lutego – o 17:00) oraz po weekendzie – gramy też we wtorek i środę o 19:00 (świetny pomysł na walentynkowy wieczór!). A po spektaklu zapraszamy na teatralną kawę albo grzańca.

Na Dużą Scenę powraca natomiast  “Bzik. Ostatnia minuta”, czyli nasz słynny “interaktywny musical w tropikach” , spektakl na motywach dramatu „Mister Price, czyli Bzik tropiklalny” Stanisława I.Witkiewicza i Eugenii Dunin-Borkowskiej. Aktorzy i muzycy zabiorą nas w podróż do egzotycznej krainy, gdzie słońce świeci najjaśniej. Wraz z rodziną Brzechajłów wylądujemy gdzieś na dzikim Wschodzie, gdzie z ochotą oddamy się typowym dla tropikalnych wakacji uciechom „ol inkluzif”. Odwiedzimy muzeum orientu, podotykamy żywych eksponatów, zobaczymy, jak żyje miasto nocą,  poznamy ciekawostki historyczne i… kto wie, może mimo wszystko uda nam się w tym świecie dostrzec “dzikiego”…

Nic więcej nie zdradzamy, oba spektakle po prostu trzeba zobaczyć. Więc jeśli jeszcze nie macie planów na weekend – chwytajcie za telefony i dzwońcie do nas – (91) 489 23 23. Bilety można też kupić za pośrednictwem strony internetowej, albo wybrać się osobiście na Wały Chrobrego (a przy okazji podziwiać widok na Odrę). Do zobaczenia we Współczesnym!

Ads

facebook