Sześć dni do premiery “Kaspara Hausera”

Od premiery dzieli nas już zaledwie kilka dni, trwają ostatnie próby na scenie. “Kaspara Hausera” poznamy już 8 grudnia.
stronakaspargrey

Historia Kaspara Hausera, nastolatka porzuconego przez opiekuna na ulicach Norymbergi, zwanego “sierotą Europy” w XIX wieku wstrząsnęła społeczeństwem. Umieszczony w ciemnym lochu, przekazywany z rąk do rąk jak przedmiot, przyjmowany przez kolejne mieszczańskie rodziny, bez skrupułów ponownie wyrzucany… Zabawka, kuriozum, obiekt badań. Przeznaczenie Kaspara Hausera spełniło się na oczach sytych i zadowolonych mieszczan, niedopuszczających do siebie myśli, że to oni byli tak naprawdę sprawcami popełnianych na nim zbrodni. W historii sprzed 200 lat spróbujemy odszukać zapowiedź losu milionów ludzi XX i XXI wieku – uciekinierów, ofiar systemu, bezpaństwowców, których wciąż przybywa.

Zachęcamy do lektury dwóch tekstów kontekstowych o Kasparze. W pierwszym z nich przedstawiamy jego historię, drugi jest osobistym zwierzeniem Alex Freiheit, grającą wraz z Piotrem Buratyńskim tytułową rolę. Twórców można też usłyszeć – w podcaście-wywiadzie zrealizowanym przez Kamilę Paradowską [link].

Premiera spektaklu 8 grudnia, są jeszcze dostępne bilety na 13, 14 i 15 grudnia. W sprawie rezerwacji, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widzów – mailowo (bow@wspolczesny.szczecin.pl) lub telefonicznie (91 489 23 23). Do zobaczenia!

  • sekretarz literacka Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook