W grudniu na scenę po dłuższym czasie powraca “Szkoła żon”.

05.11.2014 Szczecin Teatr Współczesny spektakl pt. Szkoła Żon foto Bartłomiej Jan Sowa

“Teatrowi Współczesnemu przybył kolejny repertuarowy hit.”

“Premierowa publiczność siedmiokrotnie wywołała aktorów do ukłonów. Komedia Moliera w reżyserskiej interpretacji Justyny Celedy to aktualna opowieść o miłości, małżeństwie i lęku przed zdradą.”

“Premierę “Szkoły żon” w Teatrze Współczesnym zakończył głośny powszechny aplauz. Ale myli się, kto w tym przedstawieniu widzi tylko solidnie zrealizowaną kostiumową komedię pomyłek i charakterów, która trafia w gusta większości.”

To tylko kilka fragmentów recenzji, które można przeczytać na temat spektaklu “Szkoła żon”, który po dłuższej przerwie w grudni powróci na Dużą Scenę. Przedstawienie opowiada o Arnolfie, który boi się kobiet. Zwłaszcza kobiet myślących samodzielnie. W mężczyznach nienawidzi słabości i uległości. Miłość do kobiety to oznaka braku charakteru i pierwszy krok do utraty honoru. By uniknąć losu rogacza, Arnolf od 13 lat “hoduje” sobie w zaciszu klasztoru idealną połówkę: “kompletną idiotkę” – wierząc, że jej głupota i nieoświecenie są gwarancją uczciwości. Gdy sprowadza ją do swego domu, nagle na horyzoncie pojawia się rywal – młody Horacy…

Tę doskonałą komedię wyreżyserowaną przez Justynę Celedę (autorkę takich hitów Teatru Współczesnego jak “Seks dla opornych”, “Raj dla opornych” czy “Ożenek”) będzie można zobaczyć tuż przed i zaraz po Świętach – gramy 20, 21, 26 i 28 grudnia. Weźcie ze sobą bliskich i zajrzyjcie do teatru! A wcześniej przeczytajcie o tym kto jest kim w “Szkole żon” [link]. Do zobaczenia!

Ads

facebook