Już w najbliższy wtorek rozpoczynają się w Szczecinie Dni Skandynawskie. Tym razem i my przyłączamy się do tego wydarzenia – 18 maja zapraszamy do Teatru Małego na spotkanie ze szwedzką kuchnią i literaturą.
szwedzkiestrona

Tegoroczna 6. edycja wydarzenia Dni Skandynawskich jest kontynuacją rozpoczętej w 2013 roku idei stworzenia w Szczecinie aktywnej i interdyscyplinarnej platformy współpracy pomiędzy Polską a Skandynawią. Nasze miasto z racji swojego położenia geograficznego jest naturalnym partnerem dla północnych krain. Teatr Współczesny w Szczecinie z okazji Dni Skandynawskich również szykuje ciekawe wydarzenie, tym razem kierowane do najmłodszych. Już 18 maja o godzinie 12:00 w Teatrze Małym przy Deptaku Bogusława odbędą się darmowe warsztaty literacko-kulinarne dla dzieci z udziałem wyjątkowego gościa.

Dzieci gotują? Jak najbardziej tak! Pamiętacie Pippi Pończoszankę przygotowującą stos naleśników? Po naszych zajęciach Twoje dziecko nie zostanie pewnie master chef, ale… Wraz z zawodowym kucharzem będzie mogło nauczyć się przygotowywać proste posiłki na bazie kuchni szwedzkiej. Będziemy mówić też o jedzeniu i zwyczajach, o których czytaliśmy w takich książkach jak „Dzieci z Bullerbyn”, czy „Pippi przygotowuje przyjęcie”. Przekonacie się, że Szwecja może być bardzo smaczna! Warsztaty poprowadzą szef kuchni Teatru Małego, Grzegorz Wocial i specjalistka od literatury, Kamila Paradowska, a gościem specjalnym wydarzenia będzie aktorka Teatru Współczesnego, Maria Dąbrowska.

Warsztaty kierujemy dla dzieci w wieku 9+. Bezpłatne wejściówki będą do odbioru w Teatrze Małym lub w Domu Kultury Słowianin. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!

Do zobaczenia! Vi ses!

 

Współorganizatorem wydarzenia jest Dom Kultury Słowianin.

Ads

facebook