Teatr Mały i restauracja Mała

Najmłodsza scena teatru położona wśród śródmiejskich kamienic na Deptaku Bogusława połączona z przytulną restauracją – Małą. Kameralna, średnio mieszcząca 40-50 widzów scena została stworzona w 2006 roku i od tego momentu pozostaje otwarta na każdy rodzaj scenicznych – a przede wszystkim aktorskich –  poszukiwań.

Coś dla ciała…

Restauracja Mała to niewielkie, przytulne bistro. Kilka stolików, nastrojowa muzyka, świeże kwiaty, na ścianach zdjęcia ze spektakli i plakaty teatralne. Przed wejściem, w okresie letnim zadaszony ogródek, w którym można wypić coś orzeźwiającego i przekąsić szybki lunch. W karcie baru – pyszna kawa, rozgrzewające herbaty, orzeźwiające lemoniady i smoothies, ale także coś dla wielbicieli dobrych trunków – autorskie drinki i szeroki wybór piw – regionalnych, czeskich, niemieckich.

Karta dań ciągle się zmienia, w zależności od pory roku i nowych pomysłów kucharzy. Co mówią twórcy menu Małej? „Stawiamy na lokalność, świeżość i naturalność. Stąd pomysł na ryby słodkowodne prosto z Dąbia, których dostawę zapewnia rybak Paweł Piotrowski. Jesteśmy jedyną restauracją w Szczecinie, która oferuje takie specjały. Wszystkie dania przygotowujemy od początku do końca sami, starając się, aby na talerzu pojawiały się także mniej oczywiste, ale zawsze smaczne i zdrowe potrawy. Chcąc zadowolić gości, którzy mają u nas swoje ulubione smaki, oraz tych, którzy lubią od czasu do czasu spróbować czegoś nowego, podzieliliśmy kartę na stałą i czasową, w której umieszczamy dania sezonowe oraz takie, które naszym zdaniem zaskoczą gości.”

Szczególnym wydarzeniem łączącym teatr i kuchnię są organizowane cyklicznie wieczory kulinarne, których tematem przewodnim jest wybrany spektakl Teatru Współczesnego. Podczas wieczoru uczestnicy wraz z zaproszonymi gośćmi (reżyserami, aktorami, scenografami) oraz szefem kuchni  kosztują potraw inspirowanych spektaklem i rozmawiają o kulisach teatralnych produkcji.

Kuchnia Małej ma wielu fanów, warto śledzić propozycje, promocje i specjalne oferty na facebookowym profilu pod nazwą Teatr Mały i restauracja Mała [link]. To jedyna restauracja w Szczecinie, łącząca obecność kameralnej sceny i restauracji, gdzie w jednym budynku możemy obejrzeć spektakl i za chwilę porozmawiać o nim przy lampce dobrego wina. Można także zorganizować tu spotkanie w większym gronie – przyjęcie rodzinne, bankiet firmowy, wynająć scenę i restaurację na wyłączność.

Dowiedz się więcej o warunkach wynajmu i informacjach technicznych >> Wynajem przestrzeni

Chcesz wynająć scenę? Zorganizować przyjęcie w restauracji? Skontaktuj się z Iwoną Jeną, kierownikiem Teatru Małego (mailowo – [email protected] lub telefonicznie – 91 488 65 55).

 

Coś dla duszy…

Oprócz doznań kulinarnych, które oferuje restauracja Mała, aktorzy Teatru Współczesnego realizują w Teatrze Małym swoje sceniczne marzenia. Dominuje różnorodny repertuar, tak jak różne są zainteresowania artystów z zespołu TW. Na scenie Małego od kilku sezonów króluje komedia „Przyszedł mężczyzna do kobiety”, a niemalże od początku powstania sceny nie schodzi z afisza kapitalnie zrealizowany i zagrany „Dzień świra”. Maria Dąbrowska w roli „Kobiety zagrożonej niskimi świadczeniami emerytalnymi” błyszczy blaskiem scenicznej diwy, a Maciej Litkowski w spektaklu „kalifornia nieśmiertelni” zabiera nas w mroczną podróż do Hollywood lat 60. Arkadiusz Buszko ze sceny opowiada historię zabójcy pierwszego prezydenta RP w spektaklu „Zabić prezydenta”, a Anna Januszewska i Grzegorz Młudzik z godną podziwu lekkością zderzają w sobie dwa odmienne światy w komedii „Arcydzieło na śmietniku”. Dla szukających rozrywki i refleksji jednocześnie jest tu także autorski spektakl Anny Januszewskiej – „Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie” Iwana Wyrypajewa. Swoje społecznie zaangażowane monodramy prezentują tu – Magdalena Myszkiewicz („Wieża z klocków”), Krystyna Maksymowicz („Smaki i dotyki”), znajdziemy też oparty na klasycznych tekstach romantyków monodram Mariana Dworakowskiego „Słowo jest ogień”. Od początku istnienia sceny świetnie sprawdzały się tu także propozycje muzyczne, wśród nich do obejrzenia – i posłuchania – jest wciąż „Dobry wieczór Fogg”. Od kilku sezonów w Teatrze Małym organizujemy również koncerty z cyklu „Noise w Teatrze” (wspólnie z Fundacją Upside Art. I kolektywem P1), a także cieszące się dużym zainteresowaniem projekty czytań scenicznych. W Teatrze Małym właśnie – już od kilku sezonów odbywają się Letnie Warsztaty Teatralne przyciągające dzieci i młodzież. Spis wszystkich spektakli granych w Teatrze Małym i pozostałych wydarzeń można znaleźć tutaj [link] i tutaj [link].

 

Teatr Mały i… otwarty

Teatr Mały i restauracja Mała nieprzerwanie goszczą zarówno artystów, teatralnych widzów, jak i wszystkich, którzy chcieliby skosztować dobrej kuchni. Teatr wielokrotnie, właśnie w tym miejscu, współpracował z wieloma instytucjami i firmami – na scenie Małego odbywały się spotkania literackie z finalistkami konkursu “Gryfia”, miały tu miejsce konferencje naukowe organizowane przez Uniwersytet Szczeciński, swoje stałe miejsce znalazły tu debaty o teatrze prowadzone w ramach festiwalu Kontrapunkt. To miejsce integruje różne środowiska, wokół teatru i wokół… wspólnego stołu.
Koniecznie nas odwiedźcie!

Ads

facebook