Nie poddajemy się. Nie jest łatwo, ale my wciąż nie tracimy zapału – trwają zdalne próby do czytania, ale także do premiery spektaklu „Król potworów” w reżyserii Marcina Libera. Gdyby nie wirus, w przyszłą sobotę minąłby tydzień od prapremiery na scenie.
unnamed

Inspirowany monster movies oraz literaturą science fiction najnowszy spektakl w reżyserii Marcina Libera na podstawie scenariusza Michała Kmiecika porusza temat nadchodzącej katastrofy i jej konsekwencji. Rozpoczynająca się w latach 60-tych XX wieku w sytuacji bankietowej akcja sztuki, w drugiej części spektaklu przenosi się do nieodległej nam przyszłości. W rzeczywistości tej, po radykalnych zmianach klimatycznych i przegranej przez Polskę wojnie polsko-amerykańskiej, pewnego dnia spotyka się grupa byłych żołnierzy, by wybrać się na pierwsze po wojnie polowanie. W lesie kryje się jednak coś dziwnego…

Aktorzy – mimo tego, że teatr jest nieczynny – spotykają się w przestrzeni Internetu na zdalnych próbach. Kogo zobaczymy w obsadzie? Aż trzynaście osób z zespołu aktorskiego TW – Marię Dąbrowską, Adriannę Janowską-Moniuszko, Magdalenę Wrani-Stachowską, Beatę Zygarlicką, Konrada Betę, Arkadiusza Buszkę, Roberta Gondka, Adama Kuzycz-Berezowskiego, Michała Lewandowskiego, Macieja Litkowskiego, Grzegorza Młudzika, Wiesława Orłowskiego i Wojciecha Sandacha.

Za scenografię odpowiadać będzie Mirek Kaczmarek, nad kostiumami pracuje Grupa Mixer, nad muzyką Filip Kaniecki/MNSL, a ruch sceniczny opracowuje duet Hashimotowiksa.

Tutaj można zobaczyć teaser spektaklu, a także wcześniejsze filmy o „Królu potworów” zrealizowane w cyklu Czwarta Scena [link], [link].

Chcielibyśmy móc Państwu podać pewny termin premiery, spotkać się ponownie na popremierowym bankiecie i wspólnie wznieść toast, a potem widzieć Was na widowni Dużej Sceny na kolejnych pokazach spektaklu. Wiemy jednak wciąż niewiele, ale jednego jesteśmy pewni – to nie może trwać wiecznie! Śledźcie zatem naszą stronę, Facebooka, Instagram i kanał YouTube, będziemy na bieżąco informować Was o naszych planach – także tych związanych z tą premierą. Niezmiennie – do zobaczenia!

Na zdjęciu: Marcin Liber (fot. Andrzej Grabowski/FRESHMAG)

Ads

facebook