Aby przeżyć, trzeba nam czterech uścisków dziennie. By zachować zdrowie, trzeba ośmiu. By się rozwijać – dwunastu”. (Virginia Satir)

Gdzie dotyk, tam i ruch. I taniec.

Warsztat „Dotyk za Dotyk” powstał w oparciu o gry towarzyskie, tańce w parach i grupie, a także ćwiczenia rozluźniające i relaksacyjne. Celem warsztatów jest poprawa poczucia świadomości własnego ciała, kondycji psychosomatycznej oraz ogólne rozluźnienie ciała. To okazja do doświadczania radości i przyjemności płynącej z tańca, eksplozji endorfin, współodczuwania przestrzeni i dzielenia jej z innymi.

Tematem, wokół którego będziemy się poruszać będą spojrzenia. Spojrzenia w dal, wskroś, pod kątem, wprost. Sekwencje spojrzeń i mrugnięć i to jedno – wyjątkowe, które szczególnie utkwiło w pamięci. Dotyk, ruch, spojrzenie tworzą tu zdarzenie. Pozwólmy sobie na chwileczkę zapomnienia, zaprośmy się nawzajem do tańca!

Warsztat poprowadzi Katarzyna Sikora – tancerka, performerka, choreografka, autorka spektaklu „Dotyk za dotyk. Dansing”.

 

Warsztaty dla osób od 15 roku życia. Prosimy o zabranie wygodnego stroju i butów.

Grafika do warsztatów - Dotyk za dotyk. Warsztat świadomości ciała, prowadzenie: Katarzyna Sikora
Kiedy: 25 marca, godz. 12:00, Duże Foyer (Duża Scena)
Koszt: 100 zł/os. (maksymalna ilość: 22 osoby)

BILETY do kupienia [tutaj].

 

Katarzyna Sikora – Absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu przy PWST w Krakowie. Stypendystka Folkwang Universitat der Kunste w Essen. Katarzyna Sikora posiada certyfikat „Terapeutka Biomasażu i Wellness” oraz certyfikat ukończenia kursu „Masaż tkanek głębokich i terapii powięziowej”. Odbyła program szkoleniowy ModemPro w Compagnia Zappala Danza w Katanii (Sycylia). Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2016 oraz 2019 realizowanej przez Art Station Foundation by Grażyna Kulczyk. Była tancerka Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Autorka choreografii do spektakli „Edukacja seksualna”, „Kibice”, „Akademia Pana Kleksa” Michała Buszewicza, „Wiera Gran” i „Trzy siostry” Jędrzeja Piaskowskiego, „Wieczór Trzech Króli” Łukasza Kosa, „Tramwaj zwany pożądaniem” Kuby Kowalskiego oraz „Święta kluska” Agnieszki Smoczyńskiej (asystentka choreografki). Choreografka w filmie krótkometrażowym „Breathlings” w reżyserii Arpad de Griek (nagroda w kategorii „The best female dancer” i „The best choreographer” za film „Breathlings” w Neringa – Litwa). Współpracowała przy klipach i filmach krótkometrażowych z m.in. Michałem Marczakiem, Zuzanną Krajewską, Krzysztofem Skoniecznym, Darią Woszek, Jakubem Piątkiem. Współpracuje m.in z: Operą Narodową w Warszawie, Zachętą Narodową Galerią Sztuki w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Operą Królewską w Sztokholmie, Komuną Warszawa, Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem im. J.Osterwy w Lublinie.

Ads

facebook