Spotkanie mentorskie z Florianem Malzacherem, niemieckim dramaturgiem i pisarzem.
Grafika z napisem: Rezydencja Artystyczna Scena Nowe Sytuacje

Za nami kolejne warsztaty mistrzowskie dla naszych rezydentów! Hana Umeda, Jan Kanty Zienko, Ewelina Węgiel i Katarzyna Sikora wzięli udział w spotkaniu z Florianem Malzacherem, niemieckim dramaturgiem i pisarzem, jednym z mentorów w procesie ich twórczych poszukiwań.

Wszystko to możliwe jest dzięki współpracy z Münchner Kammerspiele i finansowemu wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, a ogniwem spajającym wszystkich zaangażowanych jest Iwona Nowacka, nasza kuratorka projektów międzynarodowych ❤

Florian Malzacher – niezależny kurator, dramaturg i autor. W latach 2012-2017 dyrektor artystyczny festiwalu Impulse (Düsseldorf, Köln i Mülheim/Ruhr), wcześniej przez siedem lat główny dramaturg/kurator festiwalu steirischer herbst (Graz). (Współ)kurator między innymi takich wydarzeń jak “Dictionary of War” (2006/07), “Truth is Concrete” w Grazu (2012), “Aneignungen” (Ethnologisches Museum Berlin, 2015), “Artist Organisations International” (HAU Berlin, 2015), “Nach dem Beaufsichtigen der Maschinen” (2020) i “Training for the Future” (wspólnie z Jonasem Staalem, od roku 2018). Jako dramaturg współpracował m.in. z Rimini Protokoll, Lolą Arias (ARG), Mariano Pensottim (ARG) i Nature Theater of Oklahoma (USA). Florian Malzacher jest wydawcą i autorem wielu esejów i książek na temat teatru i performance, jak również na temat relacji między sztuką a polityką. W 2020 nakładem Alexander Verlag Berlin ukazała się jego książka “Gesellschaftsspiele. Politisches Theater heute”. Od początku roku 2021 jest gospodarzem cyklu The Art of Assembly.

Projekt “Rezydencja Artystyczna Scena Nowe Sytuacje” realizowany jest dzięki wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Logo Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

Ads

facebook