Wybiła 11:00, a to oznacza, że można już kupować bilety na nasz najnowszy spektakl online!

Grafika promująca spektakl BECKOMBERGA, fot. K. Babińska

Duża siła “BECKOMBERGI” wydaje się tkwić właśnie w potencjale uruchamiania pytań i osobistych refleksji widza, które pojawiają się dzięki niedookreśleniom obecnym w prezentowanej filmowo-scenicznej opowieści. Sprzyja temu także kameralna, intymna atmosfera całości, która nie osłabia intensywnej obecności poszczególnych postaci”

–  czytamy w jednej z recenzji spektaklu, którego premiera online na platformie VOD miała miejsce w styczniu i spotkała się z niezwykle pozytywnym odbiorem publiczności. Spektakl, zarejestrowany w czarno-białej kolorystyce i pracujący w dużej mierze na bliskich planach, porusza najczulsze struny i jest świetną propozycją na lutowy wieczór czy popołudnie. “Beckomberga” jest już dostępna na naszej platformie VOD [link do platformy VOD] – przedstawienie można oglądać dziś, jutro i w niedzielę.

Sztuka Sary Stridsberg, najczęściej obecnie granej szwedzkiej dramatopisarki, opiera się na historii rodzinnej samej autorki. Głównym bohaterem dramatu jest tytułowa Beckomberga – opustoszały szpital psychiatryczny nieopodal Sztokholmu, do którego pacjenci powracają po latach. Przyciągani niezwykłą siłą tego miejsca bohaterowie wędrują w przeszłość – jak pisze autorka – “przez świetlne korytarze, które prowadzą do dawnych sal szpitalnych, resztek marzeń, skrawków wspomnień z życia w szpitalu. […] Czas płynie wstecz, szpital znów wypełniony jest ludźmi i ich głosami. […] To czas snu, czas wieczności, gdzie wszystko, co było, co zostało, to oczekiwanie, koła, fragmenty ludzkich losów i wspomnień”. Dokąd zaprowadzi nas ta wędrówka? Za czym tęsknimy w izolacji i co czeka na nas na zewnątrz…?

Zapraszamy też do wysłuchania rozmowy z reżyserką spektaklu, Anną Augustynowicz [link do wywiadu z A. Augustynowicz].

Ads

facebook