Jakie działania szykujemy?
Grafika inspirowana kolorami flagi ukraińskiej, z logo TW

Potrzebowaliśmy chwilę, żeby pozbierać myśli i opracować plan. Mamy świadomość tego, że pomoc ludziom uciekającym z terenów, gdzie toczy się wojna, będzie procesem złożonym i długotrwałym. Włączamy się w działania doraźne, ale pracujemy też nad pomysłami z rodzaju długofalowych.

Często powtarza się w ostatnich dniach, że to nie będzie sprint, tylko maraton– a jako teatr mamy szereg możliwości i zasobów, żeby pomóc w szerszym wymiarze. Nasz plan obejmuje na razie kilka obszarów:

  1. Dla naszych ukraińskich widzów – jeśli czujecie, że wizyta u nas może Wam jakkolwiek pomóc, nasze drzwi są dla Was otwarte – na każdy spektakl przeznaczamy pulę wejściówek w cenie 1 zł do odbioru w kasie przy Wałach Chrobrego.
  2. W kolejnej edycji Rezydencji Artystycznych jedną z nich przeznaczamy dla artystów ukraińskich. Program Rezydencji Artystycznych skierowany jest do debiutujących artystów i artystek. W trudnych czasach kultura i sztuka zawsze była przestrzenią tworzenia opowieści i budowania nadziei, dlatego chcemy dać możliwość artystycznej wypowiedzi artystom z naszej wschodniej granicy.
  3. Prowadzimy też rozmowy, jak perspektywicznie możemy włączyć się w pomoc, organizując np. warsztaty czy lekcje języka polskiego. O szczegółach, będziemy jeszcze informować.
  4. A przede wszystkim łączymy teraz siły ze współpracującymi z teatrem firmami – pierwsi uchodźcy są już na miejscu i otaczamy ich teraz naszą wspólną opieką.

Bardzo nam zależy, żeby poza naszymi sercami pomoc angażowała również nasze głowy, dlatego o konkretnych potrzebach powiemy Wam, jak tylko zadbamy o te najbardziej podstawowe.

Sława Ukrajini!

Ads

facebook