“Lepsze lasy”, drugi spektakl projektu artystyczno-edukacyjnego “Dorosłość” po dłuższej przerwie na scenie od dziś do niedzieli. Biletów zostało dosłownie kilka!
Lepsze Lasy_ 1Gen_JPG-14

Ta sztuka jest wypowiedzią, która za główny cel stawia sobie pokazanie empatii między ludźmi, między istotami, które żyją na jednej planecie. Nie daje żadnych recept, zadaje pytania, na które musimy odpowiedzieć sami, licząc na naszą wrażliwość i czułość do drugiego człowieka.”

– mówił Tomasz Kaczorowski, reżyser tekstu Martin Baltscheita przed polską prapremierą spektaklu “Lepsze lasy” [podcastu na temat spektaklu można posłuchać tutaj].

W drodze do mitycznych lepszych lasów, w śnieżnej zawierusze, rodzice małego wilka Ferdynanda giną z rąk myśliwych. Niczego nieświadome szczenię trafia pod opiekę pary owiec, które dawno już straciły nadzieję na posiadanie jagniątek. Owce wychowują Ferdynanda na wzorową owieczkę, śpiewającą najpiękniej w całym stadzie dumę owczego rodu. Tymczasem splot okoliczności sprawia, że Ferdynand zaczyna poznawać prawdę o sobie… Główną ramą inscenizacyjną spektaklu jest zabawa, podczas której pięcioro aktorów konstruuje teatralną przypowieść i popową baśń o inności i szukaniu bezpiecznego schronienia. Historia ujmie z pewnością nie tylko młodzież, ale i dorosłych – zapraszamy wszystkich i radzimy się spieszyć z decyzją! Zostało tylko kilka biletów na piątkowy i niedzielny spektakl. W piątek (4 października) gramy o 19:00, a w sobotę i niedzielę (5-6 października) o 18:00. Więcej o bohaterach spektaklu można przeczytać w naszym artykule na blogu [link].Do zobaczenia!

(Fot. Piotr Nykowski)

  • sekretarz literacka Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook