We wrześniu gramy już pełną parą – i to na dwóch scenach. Trzy spektakle zaprezentujemy na Dużej Scenie przy Wałach Chrobrego, a dwa – w Teatrze Małym na deptaku Bogusława.

Krol_potworow2_strona

Zaczynamy premierą „Króla potworów” – premierą pierwotnie zaplanowaną na kwiecień (w sezonie 2019/2020), ale z oczywistych względów – przesuniętą. Czy można mówić o końcu świata na wesoło i z dystansem? Inspirowany monster movies oraz literaturą science fiction najnowszy spektakl w reżyserii Marcina Libera na podstawie scenariusza Michała Kmiecika w nieszablonowy sposób porusza temat nadchodzącej katastrofy i jej konsekwencji. Rozpoczynająca się w latach 60-tych XX wieku w sytuacji bankietowej akcja sztuki, w drugiej części spektaklu przenosi się do nieodległej nam przyszłości. W rzeczywistości tej, po radykalnych zmianach klimatycznych i przegranej przez Polskę wojnie polsko-amerykańskiej, pewnego dnia spotyka się grupa byłych żołnierzy, by wybrać się na pierwsze po wojnie polowanie. W lesie kryje się jednak coś dziwnego… Prapremiera spektaklu 11 września, później gramy także 12, 13, 17, 18 i 19 września. Bilety są już dostępne w zakładce REPERTUAR.

12 i 13 września w Teatrze Małym zrobi się intymnie –  aktorka Krystyna Maksymowicz zaprezentuje swoje „Smaki i dotyki” – „emocjonalną symfonię”, jak pisano w recenzjach. Spektakl powstał na podstawie opowiadania Ingi Iwasiów „Porada” i cieszy się w naszym teatrze powodzeniem od pięciu lat. „Maksymowicz stworzyła przejmującą postać, z ostrym pazurem. Jej postać – jak sama mówi – jest w ciągłym ruchu, w nieustającym poszukiwaniu smaku prawdziwego życia i szczęśliwego dotyku. A jej kreacja jest niezwykle dojrzała i prawdziwa” – czytamy w kolejnej recenzji przedstawienia.

Ze względu na reżim sanitarny, zdecydowaliśmy się także przenieść na Dużą Scenę naszą ostatnią premierę z desek Malarni – „Piknik pod Wiszącą Skałą”. Rok 1900, dzień Świętego Walentego. Grupa dziewcząt z elitarnej szkoły w towarzystwie nauczycielek urządza piknik pod Wiszącą Skałą. Część pensjonariuszek w niewyjaśnionych okolicznościach znika. „Piknik…” to tajemnicza opowieść o sile natury, ale i sile opresji, chęci wyrwania się z rzeczywistości, w której tkwimy. Spektakl opowiada także o niemożliwości odsłonięcia tajemnicy, o tym, że niektóre rzeczy pozostaną na zawsze niewyjaśnione… Gramy tylko raz, 23 września o godz. 19:00 (dlatego radzimy spieszyć się z decyzją!).

25, 26 i 27 września, również na Dużej Scenie, zagramy drugą część kultowego „Seksu dla opornych”, „Raj dla opornych„. Tym razem Alice i Henry wybierają się pod namiot. Dołącza do nich ekscentryczna siostra Alice, a na jaw wychodzi pewna niewygodna prawda… Spektakl cieszy się od kilku lat (ku naszej radości) niegasnącym powodzeniem i był określany mianem „najbardziej wyczekiwanej kontynuacji w Teatrze Współczesnym.” Zapraszamy wszystkich, także tych, którzy „Seksu…” nie widzieli.

Po ogromnym sukcesie pokazu w Gnieźnie, tym razem „Kobieta zagrożona niskimi świadczeniami emerytalnymi” ponownie olśni szczecińskich widzów. 25, 26 i 27 września błysk cekinów zabłyśnie na deskach Teatru Małego. Autoironiczny stand up / kabaret / recital, w którym to, co rzeczywiste miesza się z tym, co wyobrażone i połyskliwe. Maria Dąbrowska w roli uskrzydlonej diwy (i jednocześnie samej siebie) porywa swą charyzmą publiczność, która przyjmuje rolę wiernych fanów. W tle między innymi „Szare miraże”, „Voyage, voyage” czy „Samba przed rozstaniem” w nietuzinkowych aranżacjach Piotra Klimka, wyśpiewane przy akompaniamencie Kuby Fiszera i jego zestawu perkusyjnego. To po prostu trzeba zobaczyć!

Bilety można kupić w kasie teatru lub za pośrednictwem strony internetowej (zakładka REPERTUAR). Gramy oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa na widowni. Do zobaczenia!

Ads

facebook