Przywrzeć okiem do ciemności – wywiad z Weroniką Murek

16 marca 2018 Teatr Współczesny odwiedziła pisarka Weronika Murek i spotkała się z publicznością spektaklu “Feinweinblein…”.

Jak Weronika Murek ocenia spektakl na podstawie swojego tekstu? Dlaczego napisała tę sztukę i co zdecydowało o jej sukcesie? W czasie spotkania z publicznością z właściwą sobie skłonnością do metafory mówiła mi.n. o procesie tworzenia tekstu:

“Chciałam sprawdzić jak po przyłożeniu soczewki pójdzie światło, w jaki sposób obraz się wyostrzy, a w jaki sposób się zamgli”.

Rozmowa z Weroniką Murek, autorką sztuki “Feinweinblein. W starym radiu diabeł pali” została zarejestrowana w czasie spotkania z publicznością po prezentacji spektaklu 16 marca 2018 roku granego w ramach festiwalu Adlojada. Podcast uzupełniają fragmenty spektaklu w reż. Katarzyny Szyngiery z udziałem aktorów: Roberta Gondka, Adama Kuzycza-Berezowskiego, Michała Lewandowskiego, Macieja Litkowskiego, Joanny Matuszak, Magdaleny Myszkiewicz, Magdaleny Wrani-Stachowskiej, Tomasza Piątkowskiego, Wojciecha Sandacha.

Listen to “Weronika Murek o “Feinweinblein” oraz fragmenty spektaklu” on Spreaker.

Na zdjęciu: Weronika Murek w czasie spotkania z publicznością 16 marca 2018 roku wraz z Maciejem Litkowskim, Arkadiuszem Buszką, Tomaszem Piątkowskim i Kamilą Paradowską, fot. Michał Wojtarowicz

  • kuratorka projektu "Dorosłość", autorka książki "Teraz! Ilustrowana historia Teatru Współczesnego w Szczecinie"

Ads

facebook