Zabierzemy Was do przyszłości! “Kongres futurologiczny” na VOD

Jeszcze zanim na dobre otworzymy się dla Was offline, zapraszamy na kolejną przygodę online!

Kongres Futurologiczny_Dokumentacja fot. Piotr Nykowski www.pozaokiem.info-78

“Normalność” w trudnych, pandemicznych czasach jest na wagę złota, choć dziś wreszcie pojawiło się światełko w tunelu – w maju, w otoczeniu kwitnących kwiatów i słońca, rzeczywistość stopniowo będzie ulegała odmrożeniu. Zanim pod koniec miesiąca otworzymy także teatr, na jego początku zapraszamy Was w niezwykłą, wirtualną podróż do przyszłości – przyszłości, którą zaprojektujemy sobie wspólnie! Nastąpi gwałtowna zmiana w obyczajach, na moment codziennością staną się automaty kuchenne przyrządzające potrawy na naszych oczach, matrymonialne komputery będą łączyć nas w dobrane pary, a poważne konflikty rozwiążą wystrzały tzw. Bomb Miłości Bliźniego. To tylko niektóre z pomysłów futurologów ze Szczecina (Marii Dąbrowskiej, Magdaleny Wrani-Stachowskiej, Michał Lewandowskiego) i z Wrocławia (Pauliny Wosik, Anny Kiecy i Mariusza Bąkowskiego), o których usłyszymy podczas słynnego kongresu futurologicznego.

Aktorzy i aktorki dwóch Teatrów Współczesnych, których koprodukcją jest “Kongres” – w Szczecinie i we Wrocławiu – zabierają nas w udane połączenie medytacji, stand-upu i terapii grupowej. A wszystko w niewiele więcej niż godzinę”

– czytamy w recenzji spektaklu. I trudno się nie zgodzić – skoro przyszłość maluje się w niepewnych (lub też raczej – coraz jaśniejszych, ale wciąż kolorystycznie ostrożnych) barwach, zróbmy ją sobie sami na nowo! Dowcipnie, z przytupem i wbrew wszelkiej logice!

“Kongres futurologiczny” w reżyserii Agnieszki Jakimiak będzie można oglądać na naszym VOD już w świąteczny poniedziałek, 3 maja (spektakl będzie dostępny od 11:00 do 23:59). Co więcej – seansowi może towarzyszyć znana i lubiana zabawa w “znajdź różnicę”. Kto widział spektakl na żywo w marcu, ten z pewnością pamięta feerię barw w kostiumach projektu Tomasza Armady. Spektakl na VOD był nagrywany we Wrocławiu i baczne oko z pewnością dojrzy w temacie kolorów pewien szczegół… Więcej zdradzać nie będziemy! W przeddzień narodowego odmrażania “Kongres…” to doskonała propozycja na spędzenie czasu. Bądźcie z nami koniecznie!

  • sekretarz literacka Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook