Nowy cykl czytań w Teatrze Małym – zaczynamy już za tydzień!

Zapraszamy na nowy projekt czytań scenicznych w Teatrze Małym! Już w najbliższy poniedziałek, 24 lutego “Fedra” Seneki w reżyserii Pawła Kamzy.

grafika ogólna przycięte2

W kolejnym cyklu czytań scenicznych w Teatrze Małym obieramy “inny kurs” na klasykę. Chcemy postawić pytanie o “kapitał uniwersalny” kultury Zachodu i rozpocząć rozmowę o sensie klasyki we współczesnym teatrze. Inspiracją do powstania cyklu był esej filozoficzny “Inny kurs” Jacques’a Derridy.

Moja ciekawość dotyczy tego, jak można teksty klasyczne postawić dziś nie jako temat do dyskusji, ale jako przedstawienie żywych ludzi, żywych postaci, z ich wszystkimi namiętnościami.”

– mówiła w podcaście pomysłodawczyni projektu, Anna Augustynowicz.

W czytaniach wezmą udział aktorzy Teatru Współczesnego, a dyskusję poprowadzi Łukasz Drewniak. Już 24 lutego o godz. 19:00 Grażyna Madej, Beata Zygarlicka i Robert Gondek przeczytają “Fedrę” Seneki. Czytanie zrealizuje Paweł Kamza, a za muzykę (także tę graną na żywo) odpowiadać będzie Konstanty Usenko. Wstęp – 5 PLN, bilety do nabycia na stronie, w kasie Teatru Współczesnego przy Wałach Chrobrego oraz w Teatrze Małym na Deptaku.

Ads

facebook