Już tylko kilka dni dzieli nas od kolejnej premiery na Dużej Scenie.

Grafika do spektaklu KONGRES FUTUROLOGICZNY, projekt: Tomasz Armada

Wszystkich zmęczonych niepewnością dotyczącą przyszłości zapraszamy na “Kongres futurologiczny”! Niestety daty ostatecznego końca pandemii naszym futurologom nie udało się ustalić, ale spektakl będzie miał z pewnością swoją terapeutyczną moc, która pomoże choć na chwilę oderwać się od tego, co trapi i nie pozwala zasnąć.

Zostaliśmy ograbieni z możliwości fantazjowania i spekulacji. “Kongres futurologiczny” służy przywróceniu lekkości i zabawy w wyobrażaniu sobie przyszłości […], odciążaniu myślenia o tym, co będzie z tego “elementu traumatycznego”. Mam wrażenie, że bardzo wielu z nas nie może sobie teraz wyobrazić tego, co będzie za pół roku, za dwa miesiące i faktycznie spoglądamy w tą przyszłość trochę z lękiem… A być może teatr jest jedną z ostatnich płaszczyzn, gdzie możemy snuć pewne fantazje, nie ponosząc za to konsekwencji”

 

– mówiła w rozmowie z Kamilą Paradowską reżyserka spektaklu, Agnieszka Jakimiak (podcastu można wysłuchać w całości w sekcji BLOG na stronie [link do podcastu]). W wywiadzie twórcy przedstawienia mówili o swoich wrażeniach dotyczących pracy nad spektaklem, który jest swojego rodzaju eksperymentem – zabawą formą, warstwą tekstową, grą aktorską czy sztukami wizualnymi. “Kongres…” nie będzie próbą stworzenia utopii czy napisania dla świata “nowego scenariusza”, a raczej skłoni do refleksji nad współczesnością. “To, w jaki sposób myślimy o tym, co może być, definiuje naszą pozycję tu i teraz” – twierdzi Agnieszka Jakimiak.

Będzie dużo zabawy, śmiechu i lekkości, ale nie zabraknie też momentów zadumy – jednym słowem zaserwujemy Wam wyborny wieczór w teatrze! Premiera “Kongresu futurologicznego” 13 marca o godz. 19:00, gramy także 14, 19, 20 i 21 marca. Bilety są jeszcze dostępne, dzwońcie i piszcie do nas. Do zobaczenia we Współczesnym!

 

Grafika autorstwa Tomasza Armady.

Ads

facebook