Przełam lody! Zimowe spotkania dla nauczycieli

Zapraszamy na warsztaty teatralne dla nauczycielek i nauczycieli 1-4 lutego!

Zdjęcie ze spektaklu "kalifornia nieśmiertelni", fot. P. Nykowski

Zmęczeni webinariami i szkoleniami on-line? Złaknieni kontaktu i aktywnego działania? W ferie zapraszamy nauczycieli, edukatorów, wychowawców, pedagogów i animatorów do Teatru Małego! Spotkajmy się w kameralnej atmosferze, aby na własnej skórze sprawdzić metody teatralno-pedagogiczne, które z pewnością sprawią dużo frajdy zarówno Wam, jak i Waszym uczniom.

Przełamywanie lodów – integracyjne gry teatralne

Wiadomo, że metody aktywizujące integrują grupę i klasę szybciej niż każda próba integracji w ławkach. Ważny jest kontakt wzrokowy, dotyk, tembr głosu, znalezienie podobieństw. We wspólnych zabawach teatralno-integracyjnych jako wychowawcy i wychowawczynie klas możemy przyjrzeć się nawiązywanym relacjom, temperaturze emocji w trakcie wykonywania zadań. Możemy już zebrać pierwsze informacje dotyczące poszczególnych osób – jakie role przyjmują nasi nowi uczniowie, jakie są ich postawy.

Aktywne czytanie – teatralne omówienie lektur szkolnych

Liczba pozycji w kanonie lektury obowiązkowej jest na tyle duża, że niektórzy uczniowie pewnie o wielu z nich zapomną. A gdyby spróbować poszerzyć pole interpretacji i za pomocą technik pedagogiczno-teatralnych doświadczyć treści określonych odpowiednim symbolem w podstawie programowej? Może wówczas uczniowie na zawsze zapamiętają horacjańską radość życia Fraszek Kochanowskiego i broniące się przed wycięciem moskiewską siekierą prastare dęby z Pana Tadeusza. A wybory Wokulskiego czy Cezarego Baryki będą im na tyle bliskie, że nie zapomną o nich nawet po maturze.

Teatralna lekcja wychowawcza

Zamiast oglądać kolejny film, czy webinarium, zrób teatralną lekcję wychowawczą, wykorzystując elementy dramy, improwizacji, gier dramatycznych. To pozwoli ci przyjrzeć się swoim uczniom w działaniu, zintegrować klasę, przepracować ważne dla was kwestie.

Ja w działaniu

Spotkanie podsumowujące – wykorzystując wiedzę i umiejętności z poprzednich trzech spotkań, stworzysz swój scenariusz lekcji i przećwiczysz go na grupie pozostałych uczestników i uczestniczek.

Spotkania będą odbywać się Teatrze Małym od 1 do 4 lutego w godzinach 10.00-13.00. Koszt warsztatów 100 złotych.

Zgłoszenia przyjmuje pedagożka teatru Marta Gosecka mailem: m.gosecka@wspolczesny.szczecin.pl lub telefonicznie: tel. 91 434 24 67 w. 34

 

 

Ads

facebook