Przełam lody! Zimowe spotkania dla nauczycieli

Zapraszamy na warsztaty teatralne dla nauczycielek i nauczycieli 1-4 lutego.
Zdjęcie ze spektaklu "kalifornia nieśmiertelni", fot. P. Nykowski

Zmęczeni webinariami i szkoleniami on-line? Złaknieni kontaktu i aktywnego działania? W ferie zapraszamy nauczycieli, edukatorów, wychowawców, pedagogów i animatorów do Teatru Małego! Spotkajmy się w kameralnej atmosferze, aby na własnej skórze sprawdzić metody teatralno-pedagogiczne, które z pewnością sprawią dużo frajdy zarówno wam, jak i waszym uczniom.

 

  1. Przełamywanie lodów – integracyjne gry teatralne

Wiadomo, że metody aktywizujące integrują grupę i klasę szybciej, niż każda próba integracji w ławkach. Ważny jest kontakt wzrokowy, dotyk, tembr głosu, znalezienie podobieństw. We wspólnych zabawach teatralno-integracyjnych jako wychowawcy i wychowawczynie klas możemy przyjrzeć się nawiązywanym relacjom, temperaturze emocji w trakcie wykonywania zadań. Możemy już zebrać pierwsze informacje dotyczące poszczególnych osób  jakie role przyjmują nasi nowi uczniowie, jakie są ich postawy.

  1. Aktywne czytanie – teatralne omówienie lektur szkolnych

Liczba pozycji w kanonie lektury obowiązkowej jest na tyle duża, że niektórzy uczniowie, pewnie o wielu z nich zapomną. A gdyby spróbować poszerzyć pole interpretacji i za pomocą technik pedagogiczno-teatralnych doświadczyć treści określonych odpowiednim symbolem w podstawie programowej? Może wówczas uczniowie na zawsze zapamiętają horacjańską radość życia Fraszek Kochanowskiego i broniące się przed wycięciem moskiewską siekierą prastare dęby z Pana Tadeusza. A wybory Wokulskiego czy Cezarego Baryki będą im na tyle bliskie, że nie zapomną o nich nawet po maturze.

  1. Teatralna lekcja wychowawcza

Zamiast oglądać kolejny film, czy webinarium, zrób teatralną lekcję wychowawczą, wykorzystując elementy dramy, improwizacji, gier dramatycznych. To pozwoli ci przyjrzeć się swoim uczniom w działaniu, zintegrować klasę, przepracować ważne dla was kwestie.

  1. Ja w działaniu

Spotkanie podsumowujące – wykorzystując wiedzę i umiejętności z poprzednich trzech spotkań, stworzysz swój scenariusz lekcji i przećwiczysz go na grupie pozostałych uczestników i uczestniczek.

 

Spotkania będą odbywać się Teatrze Małym od 1 do 4 lutego w godzinach 10.00-13.00. Koszt warsztatów 100 złotych.

Zgłoszenia przyjmuje pegadożka teatru Marta Gosecka mailem: m.gosecka@wspolczesny.szczecin.pl lub telefonicznie: tel. 91 434 24 67 w. 34

Ads

facebook