Konkurs: „Odwaga dzięki wiedzy”

Dłonie trzymające doniczkę.

75 lat Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka

W ramach dorocznych obchodów Dni Praw Człowieka, organizowanych przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, zapraszamy do udziału w konkursie dla uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych – „Odwaga dzięki wiedzy" – o tematyce praw człowieka, wolności, równości i tolerancji.

 

Konkurs został podzielony na dwa moduły: pisarski i filmowy:

  • Konkurs Filmowy na spot/ film mogący stanowić element kampanii społecznej promującej wiedzę dotyczącą praw człowieka z perspektywy młodych ludzi. Czas trwania filmu: 1,5-3 minuty
  • Konkurs Literacki na esej, którego tematem są: „Prawa człowieka we współczesnym świecie – prawda czy fikcja”

Konkursowe eseje i krótkie filmy przyjmowane będą do 20 listopada 2023 r.

 

Dla chętnych, ale i innych osób uczniowskich, odbędą się bezpłatne warsztaty:

  • Filmowy z Michałem Marksem, 3 listopada, godz. 16.00-20.00 (Teatr Mały)
  • Pisarski z Anną Mazurek, 6 listopada, godz. 16.00-20.00 (Teatr Mały)

 

Szczegółowe informacje o warsztatach:

Warsztaty pisania eseju w ramach projektu „Odwaga dzięki wiedzy”

Warsztaty pisarskie przeznaczone dla osób uczących się w szkołach ponadgimnazjalnych. Tematem warsztatów będzie esej. W jaki sposób napisać go, by był interesujący, poprawnie skonstruowany i oryginalny.

Warsztaty poprowadzi: Anna Mazurek – absolwentka dramaturgii na Wydziale Reżyserii Dramatu krakowskiej AST, autorka tekstów dla teatru. W sezonie 2022/23 dramaturżka szczecińskiego Teatru Współczesnego, współreżyserka spektaklu „Grunwald Rekonstrukcja”.

Zapisy: [email protected]

Wydarzenie bezpłatne

 

Warsztaty filmowe w ramach projektu „Odwaga dzięki wiedzy”

Warsztaty filmowe przeznaczone dla osób uczących się w szkołach ponadgimnazjalnych. Tematem warsztatów będzie tworzenie krótkiej formy filmowej.

Warsztaty poprowadzi Michał Marks – absolwent Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie Student Studiów Pisarskich na Uniwersytecie Szczecińskim. Jego ważniejsze filmy (reżyseria, scenariusz, produkcja): „Natchnienie” 2019, „Zoe” 2020, „Luna” 2021, „Vibe” 2022. Jego filmy podróżowały po całym świecie, były emitowane w telewizji i dostępne na VOD. Najnowszy film Michała – „Mosty” ma mieć premierę w 2024 i został wsparty przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film.

Zapisy: [email protected]

Wydarzenie bezpłatne

 

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Dla wszystkich uczestników przewidziano nagrody rzeczowe – bilety do Teatru Współczesnego w Szczecinie i możliwość skorzystania z warsztatów do spektaklu.

 

Konkurs prowadzi Fundacja „Akademia Edukacyjna”. Partnerem projektu jest Teatr Współczesny w Szczecinie.

Za koordynację wydarzeń związanych z Obchodami Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka 2023 na Pomorzu Zachodnim odpowiada Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

 

 

created: 27.10.2023 - 12:08

Related articles

See more articlesStrzałka w prawo