Trzy statuetki dla Współczesnego!

Mężczyzna w pidżamie stoi nad kobietą siedząca na fotelu.

Tegoroczne bursztyny przyznane! Doroczna gala plebiscytu teatralnego Bursztynowy Pierścień odbyła się w Teatrze Kameralnym.

Za najlepszą rolę sezonu 2022/23 widzowie uznali kreację aktorską Danuty Kamińskiej w spektaklu „Nienauczalni” Teatru Lalek „Pleciuga”. Spektakl sezonu według publiczności to monodram Olgi Adamskiej w reżyserii Arkadiusza Buszko „Frida. Kolekcjonerka z Westendu” w Willi Lentza.

Nasz teatr otrzymał trzy statuetki z rąk Jury:

  • Najlepszy aktor sezonu 2022/2023: Jacek Piątkowski za tytułową rolę w spektaklu „Ojciec”,
     
  • Najlepszy spektakl sezonu 2022/2023: „Ojciec” w reżyserii Norberta Rakowskiego,
     
  • Wielka Nagroda Jury dla Jakuba Skrzywanka za „odważne i konsekwentne łączenie teatralnej prowokacji z głębokim, społecznym zaangażowaniem, w wyniku czego rodzi się teatr, który widzi, czuje, słucha, edukuje i poprzez rzeczywistą debatę staje w obronie najsłabszych, zdehumanizowanych i wykluczanych z naszej rzeczywistości grup społecznych. To nie tylko pełne empatii i czułości spektakle, ale też nietuzinkowe projekty edukacyjne oraz umożliwienie zrozumienia pełnego języka teatru tym, którzy dotychczas nie mieli na to szans”.

 

Dziękujemy za wszystkie głosy w plebiscycie, a laureatom serdecznie gratulujemy!

Bursztynowy Pierścień, doroczna statuetka, jest wyrazem uznania i podziękowania publiczności dla aktorów, reżyserów, ludzi teatru. Zachodniopomorski plebiscyt teatralny od 29 lat organizuje „Kurier Szczeciński”.

 

created: 5.12.2023 - 9:40

Multimedia

Grafika za zdjęciem ze spektaklu i napisem: Bursztynowy Pierścień. Nagrody dla Teatru Współczesnego