Feministyczne oglądanie „Opowieści…”

Na pierwszym planie kobieta w czerwonej bomberce, za nią dwie kobiety w niebieskich szlafrokach, stojące za rzędem siedzeń wymontowanych z auta.

W sobotę, 24 lutego po spektaklu (ok. 20.40), rozmowa z kobietami, dla których ważne są prawa rozrodcze i zdrowie kobiet. W kontekście spektaklu w reżyserii Gianiny Cabrunariu porozmawiamy o prawie do samostanowienia kobiet w Polsce. 

W rozmowie udział wezmą:

  • dr n. med. Maria Kubisa – lekarka, ginekolożka, położniczka, ordynatorka oddziału ginekologii operacyjnej i chirurgii plastycznej szpitala w Prenzlau, Lauretka Nagrody Marszałka, Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza „Obrończyni Praw Człowieka”,
  • Bogna Czałczyńska – Pełnomocniczka Marszałka Pomorza Zachodniego ds. kobiet i równego traktowania, Pełnomocniczka Kongresu Kobiet,
  • Katarzyna Kamińska – edukatorka, animatorka, prezeska Fundacji Szerokie Tory, współautorka programu Kobiety Kobietom.

Prowadzenie: Marta Gosecka

 

Tańsze bilety na hasło

Margaret Atwood, autorka „Opowieści podręcznej”, w rozmowie z Michałem Nogasiem stwierdziła, że feminizm rozumiany jest na co najmniej 75 sposobów. Każdy znajdzie więc jakieś rozumienie dla siebie, by w zgodzie ze sobą powiedzieć „Jestem feministką, jestem feministą” i kupić bilet w promocji za 30 złotych. Oferta dotyczy spektaklu „Opowieści babć szeptane córkom przez matki” granego w dniach 23-25 lutego. Bilety w promocyjnej cenie do kupienia w kasie teatru.

 

utworzono: 12.02.2024 - 13:17