Gramy dla Festiwalu Kultury bez Barier!
20 października zagramy w ramach Festiwalu Kultury bez Barier!
Pokaz spektaklu SEKS DLA OPORNYCH w reżyserii Justyny Celedy odbędzie się z audiodeskrypcją, napisami w języku polskim oraz tłumaczeniem na polski język migowy. Dostępność wydarzenia została zapewniona w ramach 12. edycji Festiwalu Kultury bez Barier.
Bilety dla uczestników Festiwalu Kultury bez Barier w specjalnej cenie 35 zł.
Bilety należy zarezerwować przez system Festiwalu. Rezerwacje ruszają 3 października. Aby dokonać rezerwacji kliknij w link.
20 października (niedziela), godz. 19.00, Duża Scena - SEKS DLA OPORNYCH - spektakl grany z dostępnościami (AD, napisy PL, PJM)
12. Festiwal Kultury Bez Barier: MOŻESZ, co chcesz!
Festiwal Kultury Bez Barier to ogólnopolskie święto różnorodności i inkluzywności, które pokazuje, że kultura może być dostępna dla każdego. Festiwal startuje 15 października w Warszawie oraz 25 innych miastach Polski. Hasło tegorocznej edycji to: „MOŻESZ, CO CHCESZ!”.
Warszawska impreza wspierana przez instytucje i organizacje z całego kraju, po raz kolejny udowadnia, że kultura nie zna granic. Lista miast, które wspólnie z organizatorami 12. FKBB promują ideę dostępności i współtworzą program tegorocznej edycji jest naprawdę długa: Białystok, Bielsko-Biała, Gdańsk, Jelenia Góra, Katowice, Kielce, Koszęcin, Kraków Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Piaseczno, Piekary Śląskie, Płock, Poznań, Rzeszów, Sierpc, Sucha Beskidzka, Toruń, Warszawa, Wągrowiec, Wieliczka, Wrocław.
Dzięki współpracy z 103 instytucjami i organizacjami partnerskimi z całej Polski, uczestnicy będą mogli skorzystać z bogatej oferty spektakli teatralnych, wystaw, warsztatów, koncertów, pokazów filmowych i spotkań – wszystko dostosowane do osób z różnorodnymi potrzebami. W sumie w festiwalowym w programie znalazło się aż 170 wydarzeń!
Festiwal Kultury bez Barier organizują:
Fundacja Kultury Bez Barier, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Teatr Ochoty im. Haliny i Jana Machulskich, Mazowiecki Instytut Kultury.
Czytaj więcej
Powiązane artykuły
- Tekst programowyDlaczego Frankenstein?Tekst do programu spektaklu „Frankenstein”. Pisze Tomeka Kitliński.
- Spektakle z dostępnościami (PJM, AD, napisy)Rozpiska październik 2024 - styczeń 2025.
- Warsztaty z reżyserami spektaklu „ZNAK Z JĘZYKIEM”Jak memy odzwierciedlają ruchy, gesty i emocje? Jakie systemy kodów językowych oraz cielesnych się w nich kryją?