Jacek Piątkowski laureatem Nagrody Artystycznej!

Portret aktora.

Jacek Piątkowski laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin za całokształt działalności. Wczoraj podczas uroczystej gali w Willi Lentza wyróżniono twórców i artystów ze Szczecina, którzy swoimi działaniami podbili serca publiczności i zdobyli uznanie krytyków.  Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach.

 

Jacek Piątkowski otrzymał nagrodę za całokształt działalności artystycznej. Aktor debiutował na scenie teatru w 1970 roku w Grudziądzu. Od 40 lat lat pracuje w szczecińskim Teatrze Współczesnym. Oprócz Jacka nagrodę odebrali Katarzyna Szeszycka i Chór Politechniki Morskiej.

Nagrodę Artystyczną otrzymują twórcy i artyści związani ze Szczecinem. Wyróżnienie przyznawane jest w trzech kategoriach: za istotne osiągnięcie artystyczne, za całokształt działalności artystycznej oraz za innowacyjne pomysły i efektywne działania na rzecz upowszechniania kultury.

- Jestem dzieckiem teatru. Urodziłem się w teatrze, żyłem w teatrze. Gdyby ktoś mnie zapytał, a gdyby nie to, to co byś robił? Nic bym nie robił, bo to jest jedyna rzecz, którą jak sądzę, jako tako potrafię robić – mówił aktor w rozmowie z TVP3 Szczecin

Gratulujemy serdecznie, a najmocniej ściskamy Jacka!

 

 

Materiał wideo pochodzi ze strony https://wiadomosci.szczecin.eu

 

utworzono: 17.05.2024 - 9:15