Konkurs dla dramatopisarzy i dramatopisarek

25. Pracowania dramatu 2024, grafika do wydarzenia

Piszesz dramaty? Zajmujesz się adaptacjami teatralnymi? Weź udział w Pracowni dramatu, którą Biuro Literackie oraz Teatr Współczesny organizują w ramach festiwalu TransPort Literacki 29 między 6 a 9 czerwca 2024 roku w Kołobrzegu.

Szczegółowy program zajęć zostanie zaprezentowany 4 kwietnia 2024 roku, po zapoznaniu się z nadesłanymi tekstami oraz po wyborze uczestniczek i uczestników warsztatów. Przewidzianych jest dwoje prowadzących. Jednym z nich będzie dyrektor artystyczny Teatru Współczesnego Jakub Skrzywanek.

W ramach zgłoszenia prześlij reprezentacyjny dla Twojej sztuki fragment liczący nie więcej niż piętnaście stron oraz „konspekt”, w którym przybliżysz swój dramat lub adaptację. Ponadto w „konspekcie” należy wskazać, czym Twój pomysł odróżnia się na tle innych istniejących dramatów.

Każda osoba może przesłać maksymalnie trzy propozycje tekstowe. Warunkiem rozpatrzenia każdego zgłoszenia jest wniesienie na konto 71 1050 1575 1000 0022 7732 9062 opłaty w wysokości 75 zł na pokrycie kosztów związanych z lekturą, oceną nadesłanego tekstu oraz obsługą naboru.

Zgłoszenia przesyłać można przez formularz dostępny na stronie Biura Literackiego. Na zgłoszenia czekamy do 31 stycznia do godziny 23:59. Ogłoszenie wyników nastąpi między 7 a 21 marca 2024 roku na facebookowym profilu Biura Literackiego oraz poprzez wiadomość mailową.

 

Na działania składają się trzy etapy:

  • Pierwszy to zajęcia online (minimum jedno spotkanie) – w kwietniu i maju. 
  • Drugim będą zajęcia na żywo w trakcie TransPortu Literackiego (cztery sesje, dzień po dniu, łącznie trwające nie mniej niż osiem godzin).
  • Trzeci etap to praca indywidualna: odniesienie się do uwag otrzymanych podczas zajęć od osoby prowadzącej oraz innych uczestników i uczestniczek pracowni, ewentualne przeformułowanie projektu oraz przesłanie nowej wersji tekstu do 23 czerwca 2024 roku.

 

Najciekawsze teksty (lub tekst) wraz z laudacją osób prowadzących zostaną zaprezentowane we fragmentach w Magazynie Literackim biBLioteka, a następnie zarekomendowane teatrom do wystawienia i realizacji.

 

Koszt udziału we wszystkich etapach projektu został skalkulowany na poziomie 500 zł. Ponoszony jest przez zaproszone do udziału w pracowni osoby w ramach jednej raty do końca marca 2024 roku. W przypadku braku wpłaty na miejsce zakwalifikowanej osoby zaprosimy kogoś z listy rezerwowej.

Wszelkie dodatkowe informacje na temat projektu będą pojawiać się na profilu Biura Literackiego na Facebooku. Ponadto najważniejsze informacje przesyłane będą drogą mailową. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu na adres: [email protected].

 

 

Pracownia dramatu stanowi część festiwalu TransPort Literacki 29, który jest realizowany we współpracy z miastem Kołobrzeg, samorządem Pomorza Zachodniego oraz Unią Europejską w ramach programu Kreatywna Europa.

 

utworzono: 22.01.2024 - 14:59

Powiązane artykuły

Zobacz więcej aktualnościStrzałka w prawo