Kalifornia Nieśmiertelni

Justyna Litkowska
  • reżyseria: Szymon Kaczmarek
Mężczyzna bez koszulki trzyma w zębach kłębek czarnej taśmy magnetofonowej. Na klatce piersiowej ma napis: "Satan look at me".
TTEATR MAŁY – PRAPREMIERA: 14 PAŹDZIERNIKA 2017
Zegar60 MIN

Spektakl „kalifornia nieśmiertelni” to niezwykła, oparta na faktach opowieść o polskich celebrytach lat 60-tych. Bohaterowie: Polański, Komeda, Hłasko i inni. Historie prawie niemożliwe – od wódki w SPATiFie do Hollywood, od marzeń o karierze muzycznej do okrutnej zbrodni, od Indian Hopi do dzieci- kwiatów. Udokumentowaną baśń opowie jeden aktor. Stay tuned.

Realizatorzy i realizatorki

  • reżyseria: Szymon Kaczmarek
  • projekcje: Kinga Dalska

Spektakl zrealizowany w ramach Stypendium Twórczego Miasta Szczecin.


Plakat do spektaklu. Grafika - mężczyzna z zamazaną twarzą trzyma  szczeniaka, któremu dorysowano rogi.

projekt: Oliwia Ziębińska


NAGRODY I FESTIWALE:

  • spektakl grany na XX Grudziądzkiej Wiośnie Teatralnej
  • Grand Prix – nagroda publiczności – na XV Wałbrzyskich FANABERIACH Teatralnych
  • Nagroda aktorska (przyznawana przez Jury) i indywidualna nagroda aktorska (przyznawana przez Jury Młodych) na 18. Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” organizowanym przez Teatr Nowy w Zabrzu

Recenzje

  • „Spektakl na podstawie intrygującego scenariusza Justyny Litkowskiej, wyreżyserowany przez Szymona Kaczmarka, przypomina swoją konstrukcją wykład albo rozprawę sądową, w której opowiadający historię prokurator (charyzmatyczny i tryskający energią Maciej Litkowski) prezentuje ławie przysięgłych (w tej roli widzowie) swoje teorie i przypuszczalną wersję wydarzeń. (…) Snując rozmaite teorie, Litkowski odkrywa przed słuchaczami nieznane fakty z życia trójki gwiazd i łączy je w przerażająco spójną całość”.
    – dziennikteatralny.pl
  • „(…) Litkowski, wychodząc od źródeł, rekonstruuje zmyślenia. Robi to wspaniale! Jest rzeczowy i godny zaufania, jego postać wykazuje się obsesyjną wręcz znajomością czasów, o których opowiada, gdzie owa obsesja, początkowo mało zauważalna wobec imponującej umiejętności oddawania sposobem bycia stylu ówczesnych bitników, wraz z upływem czasu rośnie, wyrodnieje, prowadzi go do przeistoczenia się w rodzaj medium, odprawiającego na swoich idolach czarną mszę”.
    – Adam Karol Drozdowski

Multimedia

Mężczyzna w koszuli i krawacie, unosi dłonie w zdziwieniu.